Bodziszek Endressa 'Rosenlicht' - Geranium endressii

8,50 zł

Nr Kat. BB0032-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'

( Geranium endressii )Bylina pochodząca z zachodnich Pirenejów ( tereny Francji i Hiszpanii ), rosnąca na wysokości 1500 m n.p.m.. Jej naturalne środowisko to wilgotne łąki i brzegi potoków. Częściowo zimozielona, dorasta do wysokości 50 cm. Pędy wyrastają z nadziemnych kłączy i najczęściej płożące. Liście dość duże, dłoniasto-pierzaste, pofałdowane, powcinane, o ząbkowanych brzegach. Niektóre części rośliny (np. ogonki liściowe ) owłosione. Kwitnie latem, kwiaty mają lejkowaty kształt, najczęściej różowe, błyszczące, z ciemniejszym żyłkowaniem. Rośnie szybko, tworząc raczej szerokie niż wysokie kępy. Dla prawidłowego wzrostu i kwitnienia potrzebuje umiarkowanie żyznego, próchniczego i lekko wilgotnego podłoża. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. W bezśnieżne zimy w zimniejszych rejonach kraju można go okryć, choć wykazuje zdolności do regeneracji.

Odmiana 'Rosenlicht'  dorasta do 50cm wysokości. Kwiaty rozwijają się latem, w czerwcu i lipcu i mają ciemnoróżową barwę. Tworzy okazałe, gęsto ukwiecone kępy. Po kwitnieniu można przyciąć kępę liściową. Roślina szybko wypuści nowe, świeże pędy i liście, które jesienią przebarwiają się na żółto. Pięknie prezentuje się skarpach i rabatach.

BB0032-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
płożący
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-VII
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane