Bodziszek czerwony 'Elke' - Geranium sanguineum

0,00 zł

Nr Kat. BB0030-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bodziszek czerwony 'Elke'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bodziszek czerwony 'Elke'

( Geranium sanguineum )W naturze można go spotkać na terenie całej Europy, na Kaukazie i w północnej Turcji. Jego naturalne środowisko to miejsca suche, skaliste, łąki, świetliste lasy. Tworzy rozległe, niewysokie kępy, pędy płożące lub wzniesione, rozwidlające. Liście dekoracyjne, raczej drobne, palczaste, głęboko powcinane, intensywnie zielone. Jesienią ubierają czerwone barwy, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej dekoracyjny. Kwitnie obficie latem i jesienią - kwiaty najczęściej o purpurowoczerwonej barwie.
Jest jednym z najłatwiejszych w uprawie. Dobrze rośnie na każdym stanowisku, ale im więcej otrzymuje światła tym kwitnienie jest obfitsze a pokrój bardziej zwarty. Wymaga jedynie przepuszczalnej gleby, umiarkowanie zasobnej. Po kwitnieniu warto roślinę przyciąć. Zabieg wpłynie korzystnie na jej zagęszczenie.
Odmiana 'Elke' to przede wszystkim piękne, intensywnie różowe kwiaty z jaśniejszym brzegiem i mocnym unerwieniem.
W porze kwitnienia roślina jest bardzo atrakcyjna i wyrazista. Najefektowniej prezentuje się na brzegach rabat bylinowych czy skalnych. Doskonale sprawdza się w trudnych warunkach. Jest rośliną leczniczą ale i trującą. Rabata, skalniak, murek - wszędzie będzie czuł się dobrze.

BB0030-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
V-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
5
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także