Słoneczniczek szorstki 'Burning Hearts' - Heliopsis helianthoides var.scabra

0,00 zł

Nr Kat. BS0927-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Słoneczniczek szorstki 'Burning Hearts'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Słoneczniczek szorstki 'Burning Hearts'

(Heliopsis helianthoides var.scabra) 

Nazwa tej odmiany idealnie opisuje to co widzimy latem – żółte kwiaty o płonących czerwoną barwą wnętrzach. Ale to nie wszystko co ma nam do pokazania. Ciemnoczekoladowe pędy i liście, które na dodatek są błyszczące, stanowią dla kwiatów idealne tło, uwydatniając ich kolory. To zdecydowanie najpiękniejsza i najbardziej wyrazista odmiana słoneczniczka szorstkiego. W ogrodzie zasługuje na pierwszoplanowe miejsce.
I jak to słoneczniczek nie jest rośliną o dużych wymaganiach. Stanowisko najlepiej słoneczne. Chcąc jednak mieć pięknie kwitnącą roślinę trzeba jej dać lekko kwaśne, żyzne a przede wszystkim stale wilgotne podłoże. Oczywiście w zwykłej ziemi ogrodowej też nie będzie marudzić, ale już susza sprawia, że dolne liście obsychają. Rozrasta się ładnie, dość szybko tworząc zwarte kępy o wysokości do 120 cm i szerokości około 40 cm. Jedynie w pierwszym roku, po posadzeniu przyrost nie jest spektakularny, ale roślina potrzebuje czasu by rozbudować swój system korzeniowy. Później idzie już szybko. Siewki pojawiające się latem mają tendencję do rewersji i należy je usuwać. Są widoczne od razu - ich liście są od początku całe zielone. Zimuje niezawodnie.

BS0927-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
80-120cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
żółto-czerwona
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VI-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
3

Zobacz także