Słoneczniczek szorstki 'Bleeding Hearts' - Heliopsis helianthoides var.scabra

0,00 zł

Nr Kat. BS0926- P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria -Słoneczniczek szorstki 'Bleeding Hearts'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Słoneczniczek szorstki 'Bleeding Hearts'

(Heliopsis helianthoides var.scabra) 

Piękna odmiana słonecznika szorstkiego o niezwykle kontrastowym zestawieniu barw. Duże, niemal 10 cm średnicy kwiaty rozwijające się latem początkowo są ogniście czerwone, później czerwono-pomarańczowe, ostatecznie blado-pomarańczowe. A ponieważ roślina kwitnie długo a kwiaty są bardzo trwałe to w jednej kępie mamy całą paletę odcieni. Do tego ciemnopurpurowe pędy i zielono-purpurowe liście. Wszystkie barwy są trwałe i utrzymują się przez cały okres wegetacji. Posadzony na rabacie stanowi niezwykle wyraźny akcent.
I jak to słoneczniczek nie jest rośliną o dużych wymaganiach. Stanowisko najlepiej słoneczne. Chcąc jednak mieć pięknie kwitnącą roślinę trzeba jej dać lekko kwaśne, żyzne a przede wszystkim stale wilgotne podłoże. Oczywiście w zwykłej ziemi ogrodowej też nie będzie marudzić, ale już susza sprawia, że dolne liście obsychają. Rozrasta się ładnie, dość szybko tworząc zwarte kępy o wysokości do 120 cm i szerokości około 40 cm. Jedynie w pierwszym roku, po posadzeniu przyrost nie jest spektakularny, ale roślina potrzebuje czasu by rozbudować swój system korzeniowy. Później idzie już szybko. Siewki pojawiające się latem mają tendencję do rewersji i należy je usuwać. Są widoczne od razu - ich liście są od początku całe zielone. Zimuje niezawodnie.

BS0926- P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
80-120cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
obojętny
Barwa kwiatów
czerwona
pomarańczowa
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VI-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także