Bergenia sercolistna - Bergenia cordifolia

Nr Kat. BB0025-P12

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bergenia sercolistna 

( Bergenia cordifolia )Bergenia sercolistna  jest bardzo popularną w ogrodach rośliną. I nic dziwnego. Jest długowieczna, rośnie szybko, ma niewielkie wymagania uprawowe. Tworzy piękne, zwarte, zimozielone kępy a jej kwiaty są jednymi z pierwszych jakie zdobią wiosenny ogród. Sprawdza się dosłownie wszędzie. W ogrodach skalnych, jako roślina okrywowa, na rabatach bylinowych czy w pobliżu zbiorników wodnych. Na miejscach słonecznych jak i ocienionych. 

Duże skórzaste, błyszczące liście są piękną ozdobą wiosną za sprawą intensywnej, soczystej zieleni. Jesienią pięknie stroją się w różne odcienie czerwieni. Atrakcyjne wysokie kwiaty są rajem dla budzących się wiosną zapylaczy. Bergenia jak mało która roślina budzi ogród do życia. Jest wielka i piękna. Nie potrzebuje wiele. Urośnie praktycznie wszędzie - w niemal każdym podłożu i na każdym stanowisku. Ale najlepsze dla jej prawidłowego rozwoju jest stanowisko w miejscu osłoniętym od palącego słońca z żyznym i przede wszystkim stale wilgotnym podłożem. W takich warunkach czuje się komfortowo i ochoczo pokazuje całe swoje piękno. A ma co pokazywać.

BB0025-P12

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
10-30cm
30-50cm
Stanowisko
chłodne
jasne
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P12

Zobacz także

Najczęściej Kupowane