Bergenia sercolistna 'Flirt'

8,00 zł
Brutto

Nr Kat. BB0024

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Bergenia sercolistna 'Flirt'

( Bergenia cordifolia )

Bergenia sercolistna  jest bardzo popularną w ogrodach rośliną. I nic dziwnego. Są długowieczne, rosną szybko, mają niewielkie wymagania uprawowe. Tworzą piękne, zwarte, zimozielone kępy a ich kwiaty są jednymi z pierwszych jakie zdobią wiosenny ogród. Sprawdzają się dosłownie wszędzie. W ogrodach skalnych, jako rośliny okrywowe, na rabatach bylinowych czy w pobliżu zbiorników wodnych. Na miejscach słonecznych jak i ocienionych. 

Bergenia 'Flirt' to wspaniała, kompaktowa odmiana w sam raz do niewielkiego ogródka lub do uprawy w donicy na tarasie czy balkonie. Osiąga zaledwie 15- 20 cm wysokości w porze kwitnienia i 25 cm szerokości. Ale zachwyca nie tylko miniaturową formą. Wiosną i jesienią liście przybierają ciemnoczekoladową barwę. Szczególne znaczenie ma to wiosną, gdy liście stają się kontrastowym tłem dla intensywnie różowych, gęstych kwiatostanów. 

Jak wszystkie bergenia tak i 'Flirt' jest rośliną łatwą w uprawie. Najlepiej czuje się w miejscach jasnych, słonecznych ale niezbyt gorących. Lubi żyzne i dobrze wilgotne gleby. Całkowicie mrozoodporna.

BB0024

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
15-20 cm
Stanowisko
półcieniste
Podłoże
żyzne, wilgotne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Termin kwitnienia
IV - V
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także