Sadziec konopiasty - Eupatorium cannabinum

0,00 zł

Nr Kat. BR0871-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Sadziec konopiastyRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Sadziec konopiasty

(Eupatorium cannabinum)  Tworzący rozległe kępy wysokich, sztywnych pędów o purpurowych zabarwieniu. Naturalnie występuje w Europie i Azji, również w naszym kraju.
Latem zamienia się w kwiatowe łany, którym nie sposób się nie zachwycić. Kwitnie bardzo obficie. Puszyste baldachogrona brudnoróżowych kwiatów przyciągają owady, bo są miododajne. A więc roślina nie tylko ozdobna ale i bardzo wartościowa. Dodatkowo jest także rośliną leczniczą. Surowcem jest kwitnące ziele, cenione i pomocne przy wielu schorzeniach m.in. chorobach kobiecych, reumatycznych, chorobach wątroby, śledziony itd. (tu odsyłam do strony doktora Różańskiego, który opisuje wiele cennych i leczniczych roślin będący w zasięgu naszych rąk). Sadziec konopiasty jest niezwykle łatwy w uprawie. Krótko mówiąc lubi słońce i wilgoć. Warto oczywiście dać mu dobre, żyzne podłoże, za co odwdzięczy się bujnym kwitnieniem. Rośnie szybko ale nie jest agresywny czy też inwazyjny.
Jest po prostu piękny, tolerancyjny, niewymagający, łatwy w uprawie i bardzo, bardzo wartościowy. To chyba wystarczające powody by znaleźć dla niego choć odrobinę miejsca w ogrodzie. Zimuje doskonale.

BR0871-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
80-120cm
120-150cm
Stanowisko
półcieniste
słoneczne
Podłoże
próchnicze
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także