Bergenia sercolistna 'Tubby Andrews' - Bergenia cordifolia

18,00 zł

Nr Kat. BB0023-P9Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bergenia sercolistna 'Tubby Andrews'Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bergenia sercolistna 'Tubby Andrews'

( Bergenia cordifolia )Bergenia sercolistna  jest bardzo popularną w ogrodach rośliną. I nic dziwnego. Są długowieczne, rosną szybko, mają niewielkie wymagania uprawowe. Tworzą piękne, zwarte, zimozielone kępy a ich kwiaty są jednymi z pierwszych jakie zdobią wiosenny ogród. Sprawdzają się dosłownie wszędzie. W ogrodach skalnych, jako rośliny okrywowe, na rabatach bylinowych czy w pobliżu zbiorników wodnych. Na miejscach słonecznych jak i ocienionych. 

Bergenia sercolistna to najbardziej popularny gatunek bergenii. Ale odmiana 'Tubby Andrews' jest wyjątkowo atrakcyjna ze względu na pstrokate liście. Jej duże ciemnozielone, skórzaste liście upstrzone są jasnozielonymi i żółtymi plamami. Dodatkowo wiosną i jesienią brzegi liści przybierają różową barwę. Kwitnie wcześnie, najczęściej w kwietniu. Kwiatostany są wysokie, zaś same kwiaty mają różowy kolor.

Jest rośliną łatwą w uprawie. Najlepiej czuje się w miejscach jasnych, słonecznych ale niezbyt gorących. Lubi żyzne i dobrze wilgotne gleby. Całkowicie mrozoodporna.

BB0023-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
10-30cm
30-50cm
Stanowisko
chłodne
jasne
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także