Bergenia emeiensis

0,00 zł

Nr Kat. BB0021-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Bergenia emeiensisRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Bergenia emeiensis

( Bergenia emeiensis )Jeden z piękniejszych gatunków bergenii rodem z wapiennych skał w prowincji Syczuan ( prowincja w środkowo-zachodnich Chinach), gdzie najczęściej rośnie pod skalnymi nawisami, czerpiąc wilgoć wsiąkającą w skały.

Jak wszystkie bergenie jest zimozieloną byliną kłączową, o kompaktowej formie. Jej owalne, błyszczące liście mają ciemnozieloną barwę, tworząc doskonałe tło dla pojawiających się wiosną kwiatów. Cała roślina jest wyjątkowa odporna na niskie temperatury a liście rzadko ulegają uszkodzeniom mrozowym. Dzięki temu pozostaje schludna
i elegancka przez cały sezon.

Pora kwitnienia uzależniona jest od od warunków tj. temperatury. Ogólnie bergenie kwitną wczesną wiosną, jako jedne
z pierwszych roślin rozwijają swoje kwiaty. Bergenia emeiensis czeka na ustabilizowanie temperatury chroniąc w ten sposób kwiaty przed zimnem i uszkodzeniami. Dzięki temu można podziwiać urocze dzwonkowate, białe kwiaty, osadzone na różowych rozgałęzionych pędach ,gdy zwieszają się ponad ciemnozielonymi liśćmi. Cudowny widok. Barwa liści podkreśla biel kwiatów.

Najlepiej czuje się w miejscach słonecznych, widnych ale chłodnych, z wilgotnym, próchniczym podłożem. Istotną rzeczą jest przepuszczalność podłoża.

To wyjątkowo piękny, cenny i rzadko spotykany gatunek bergenii.

BB0021-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
chłodne
jasne
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
próchnicze
wilgotne, mokre
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
wiosna
Termin kwitnienia
IV-V
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także