Belamkanda chińska - Belamcanda chinensis, Ixia chinensis

Nr Kat. BB0020-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Belamkanda chińska 

( Belamcanda chinensis, Ixia chinensis)Wieloletnia bylina kłączowa, której ojczyzną jest Azja a dokładniej Chiny, Nepal, Japonia, gdzie porasta nadmorskie, piaszczyste łąki, zarośla i poręby. Nazywana jest również Iksją chińską. Ta urocza, delikatna bylina dzięki swym niezwykłym w kształcie i kolorze kwiatom wyróżnia się wśród innych roślin. Niezwykle efektowne, pomarańczowo-żółte, nakrapiane kwiaty przypominają nieco kwiaty storczyka. Pojedyncze kwiaty kwitną jeden dzień, ale cały czas rozwijają się następne i roślina jest w rozkwicie przez dłuższy czas. Mieczowate liście układają się w formę wachlarza co podkreśla jej atrakcyjność.

Najlepiej rośnie w bardzo lekkim, piaszczystym podłożu z dodatkiem próchnicy, w miejscu słonecznym lub półcienistym. Wspaniała roślina warta wyeksponowanego miejsca - zachwyci każdego gościa. Poszczególne części rośliny używane są w kosmetyce i ziołolecznictwie.

BB0020-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
piaszczyste
przepuszczalne
próchnicze
zdrenowane
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
pomarańczowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VII-VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także

Najczęściej Kupowane