Ratibida kolumnowa - Ratibida columnifera

0,00 zł

Nr Kat. BR0870-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Ratibida kolumnowaRoślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Ratibida kolumnowa

(Ratibida columnifera)
 

Potocznie nazywana meksykańskim kapeluszem – a to z powodu wyglądu kwiatów. Długie, walcowate kolby kwiatów rurkowych otoczonych zwieszonymi płatkami (z kwiatami językowymi) przypominają meksykańskie sombrero. Do tego meksykańskie barwy – żółty pomarańczowy i brązowy. Nawet jej pochodzenie to Meksyk, ale także duża część Ameryki Północnej (poza północą). Rośnie tam w suchych wąwozach, na preriach i nieużytkach.
I już właściwie wiadomo, czego potrzebuje do szczęścia. Słońca, raczej suchej i niezbyt zasobnej, piaszczystej gleby. Na tych lepszych słabo kwitnie a pędy pokładają się. Tworzy koronkowe, delikatne kępy rozgałęzionych przy podstawie, sztywnych i wysokich pędów.Liście są również delikatne i koronkowe. Zaczyna kwitnąć na początku lipca a kończy wraz z przymrozkami. Nie jest zbyt długowieczna i szybko się starzeje. Trzeba ją odmładzać co 3 – 4 lata lub wysiewać od nowa. Zimuje bardzo dobrze.

BR0870-P9

Opis

Pokrój
koronkowy
kępiasty
Wysokość
50-80cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
piaszczyste
suche
ubogie
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
wielobarwne
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VII-X
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także