Azorella trójwidlasta - Azorella trifurcata

6,90 zł

Nr Kat. BA0015-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Roślina w uprawie


Wszystkie zamieszczone zdjęcia mają charakter poglądu, i służą do ogólnej prezentacji danej rośliny.

Azorella trójwidlasta

( Azorella trifurcata )Niewysoka, zimozielona, płożąca bylina, tworząca zgrabne, gęste dywaniki. Ma niezwykłe zdolności regeneracyjne. Po zagnieceniu łatwo powraca do swojej naturalnej formy. Może więc być z powodzeniem traktowana jako zamiennik trawnika. Rośnie dosyć wolno, pędy są proste, rzadko rozgałęzione. Intensywnie jasnozielone liście, grube i błyszczące są niewielkie i mają kształt kaczych łapek. Na pędzie ułożone są w luźne rozetki. Dzięki temu roślina ma zwartą formę. Latem na końcach pędów rozkwitają bardzo drobne, zielono-żółtawe kwiatuszki, jednak nie mają one większej wartości zdobniczej. 

Nie jest rośliną trudną w uprawie. Podstawowy warunek to dobrze przepuszczalne podłoże. Każdy nadmiar wody w podłożu ( zwłaszcza zimą ) może ją zniszczyć. Poza tym nie ma specjalnych wymagań. Stanowisko najlepiej słoneczne. Przed sadzeniem trzeba zadbać o staranne odchwaszczenie gleby.

Jako, że jest rośliną zadarniającą doskonale sprawdzi się na wszelkich pochyłościach ale także na skalniakach, murkach i podwyższonych rabatach. Jej naturalnym środowiskiem są nadmorskie płaskowyże Chile i Argentyny. Mrozoodporna.

BA0015-P9

Opis

Pokrój
zadarniający
Wysokość
5-10 cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
zielono-żółte
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI - VII
Mrozoodporność, strefa USDA
6

Zobacz także

Najczęściej Kupowane