Pięciornik krzewiasty 'Hopley's Orange' - Potentilla fruticosa

0,00 zł

Nr Kat. BP0833-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Pięciornik krzewiasty 'Hopley's Orange'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Pięciornik krzewiasty 'Hopley's Orange'

(Potentilla fruticosa)

 

Pięciorniki kojarzą się z latem, ciepłem, słońcem. Może to za sprawą kwiatów, których kształt przywołuje na myśl poziomki i truskawki. Może to kolor kwiatów – zawsze ciepły, rozgrzewający, energiczny. Lubimy pięciorniki bo są różnorodne, kolorowe i niewymagające. To niskie byliny i duże krzewy.
Pięciornik ‘Hopley’s Orange’ to krzew, ale niski – dorasta maksymalnie do 1 m, ale tylko wtedy, gdy nie jest przycinany. A przycinanie to bardzo ważna czynność, pozwalająca utrzymać roślinie młodzieńczy wygląd i zgrabną formę. Ma również wpływ na kwitnienie. Z reguły pięciorniki krzewy mają kwiaty białe lub żółte (w różnych odcieniach), niekiedy różowe. U tej odmiany są żywo pomarańczowe. Jasnozielone liście tylko podkreślają ich kolor. Nie bez powodu roślina została oznaczona znakiem AGM (2002r). To wyjątkowo dekoracyjny krzew.
Jak większość pięciorników nie ma zbyt dużych wymagań. Jest odporny na niskie temperatury, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Zadowoli się praktycznie każdą glebą oprócz tej jałowej i zbyt wilgotnej. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych (wówczas kolor kwiatów jest intensywny), ale nie w palącym słońcu.W półcieniu pędy stają się bardziej wyciągnięte a kolor kwiatów blednie. Potrzebny jest taki “słoneczny środek”. Pięciornik. należy przycinać po kwitnieniu, usuwając około 20 cm pędu, a wiosną usuwając pędy stare (tuż przy ziemi), uszkodzone, nadając roślinie pożądany kształt. Do tego wiosenna dawka świeżego kompostu i gotowe.

BP0833-P9

Opis

Pokrój
krzewiasty
Wysokość
50-100cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
pomarańczowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także