Aster wrzosolistny 'Snow Flurry' - Aster ericoides var.prostratus

15,50 zł

Nr Kat. BA0014-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Aster wrzosolistny 'Snow Flurry'Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Aster wrzosolistny 'Snow Flurry' odm. rozesłana

( Aster ericoides var.prostratus )Piękna roślina o szczególnych walorach ogrodowych. Wyglądem przypomina niewysoką krzewinkę. Aster wrzosolistny pochodzi ze wschodniej i północnej części Ameryki Północnej, zaś odmiana ' Snow Flurry' jest dziełem hodowców.

Niczym nie przypomina astra jakie znamy. Jego długie, mocno rozgałęzione pędy pokryte są bardzo wąskimi, niemal igiełkowatymi listkami. Pędy ścieląc się po podłożu tworzą gęsty, zielony dywan. Już w tej postaci jest bardzo dekoracyjny. Ale całe swoje piękno ukazuje dopiero w porze kwitnienia. Wówczas pędy zmieniają barwę z zielonej na białą. Tysiące maleńkich kwiatuszków rozkwita w tym samym czasie. Jest ich tak dużo, że praktycznie nie widać liści. Widok jest prawdziwą ucztą dla oka.

Aby jednak tak się stało roślina potrzebuje w pełni słonecznego stanowiska. W przeciwnym wypadku kwitnienie nie będzie tak spektakularne. Jest prosty w uprawie. Dostosuje się do niemal każdego podłoża, byle było dobrze przepuszczalne
i niezbyt mokre, o odczynie najlepiej obojętnym.

Najpiękniej prezentuje się na podniesionych skalniakach, gdzie pędy mogą spływać niżej. Jest również doskonałą rośliną dla płytkich lecz szerokich pojemników. Jeśli nie są to pojemniki kamienne muszą być dołowane w gruncie na zimę. Można użyć rośliny do zabezpieczenia skarp, jak również posadzić na tzw. suchych murkach. Wszędzie prezentuje się doskonale.

BA0014-P9

Opis

Pokrój
okrywowy
płożący
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
zasadowy
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
IX-X
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także