Aster coloradoensis - Xanthisma coloradoense, Machaeranthera coloradoensis

Nr Kat. BAS0005-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Aster coloradoensis

( Aster coloradoensis, Xanthisma coloradoense,Machaeranthera coloradoensis )Niewielka, rzadko spotykana roślina skalna pochodząca z górskich obszarów stanów Kolorado i Wyoming w USA parki górskie, stoki, wychodnie skalne i sucha tundra na wysokości od 2500 do 3800 m n.p.m.) Na obu tych stanowiskach jest rośliną zagrożoną wyginięciem. Tworzy niewielkie skupiska wąskich, lancetowatych liści o grubo ząbkowanych brzegach. Gęste owłosienie nadaje im srebrzystą barwę. Rozrasta się podobnie jak inne astry z podziemnego kłącza, a pędy przy podstawie są zdrewniałe. Okres kwitnienia rozpoczyna z początkiem lata, czasem pojedyncze kwiaty pojawiają się jesienią. Ale to uzależnione jest od pogody. Jak na tak niewielką roślinę kwiaty są stosunkowo duże, barwa fioletowo-różowa, w różnych odcieniach.

Nie jest trudna w uprawie - typowa roślina skalna. Stanowisko słoneczne, podłoże umiarkowanie wilgotne, (źle znosi długotrwałą suszę), podłoże kamieniste zawierające wapień. Kwiaty przyciągają owady, zwłaszcza motyle.

Ta urocza, rzadko spotykana roślina do idealna propozycja na skalniaki, ale również na brzegi rabat. Może być także uprawiana w donicy. Całkowicie mrozoodporny.

BAS0005-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
10-30cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
wapienne
zdrenowane
Odczyn ph
zasadowy
Barwa kwiatów
fioletowa
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także

Najczęściej Kupowane