• Nowy

Kłosowiec pallida 'Globetrotter' - Agastache pallida x rugosa

14,00 zł

Nr Kat. BO1804-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Kłosowiec pallida 'Globetrotter'Dostępny

Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Kłosowiec pallida 'Globetrotter'

(Agastache pallida x rugosa)  Ta piękna hybryda trafiła do ogrodów w 2010 roku za sprawą Jelitto Seeds, dzięki holenderskiemu plantatorowi Brianowi Kabbesowi. Połączenie dwóch gatunków A. pallida i A. rugosa przyniosło wspaniały efekt. Powstała piękna, niezwykle odporna na suszę i wysokie temperatury roślina o imponujących kwiatostanach.
W ogólnym oglądzie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wysokie, rozgałęziające się pędy, sercowate, szorstkie, aromatyczny liście. Dopiero gdy przychodzi pora kwitnienia możemy podziwiać ostateczny efekt. Długie, gęste, strzeliste kwiatostany o intensywnej, ciemnoróżowej barwie przylistków i jasnofioletowej barwie trąbkowatych kwiatów. To chyba jeden z najbardziej wyrazistych i niesamowitych kłosowców. Oczywiście kwiaty są miododajne, więc bardzo pożyteczne dla ogrodu a co za tym idzie, także dla nas. Okres kwitnienia trwa długo bo od czerwca aż do września. Roślina osiąga w tym czasie około 100 cm wysokości.
Jak większość kłosowców preferuje słoneczne stanowiska, gdzie gleba może być przeciętnie żyzna, przepuszczalna ale umiarkowanie i stale wilgotna. Co prawda dobrze znosi okresy suszy, ale lepiej nie narażać rośliny na niepotrzebny stres. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć blisko podłoża. Jeszcze przed nadejściem zimy kępki znów się zazielenią. Z zimowaniem nie powinno być problemów. Może jedynie w północno-wschodniej części naszego warto okryć ją na zimę. Warto także zostawić sobie trochę nasion (wystarczy jeden kłos), bo kłosowce nie są długowieczne i co 2 – 3 lata wymagają odmłodzenia.

BO1804-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
Wysokość
50-80cm
80-120cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
Odczyn ph
obojętny
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI-IX
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P9

Najczęściej Kupowane