Aster bocznokwiatowy (perkalowy) 'Lady in Black' - Aster lateriflorus, Symphyotrichum lateriflorum

17,00 zł

Nr Kat. BA010-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Aster bocznokwiatowy 'Lady in Black'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Aster bocznokwiatowy 'Lady in Black'

Aster perkalowy - ( Aster lateriflorus, Symphyotrichum lateriflorum )Krzewiasty pokrój, koronkowy wręcz wygląd, ciemnopurpurowe pędy i liście, setki drobnych różowo-białych kwiatów - to najważniejsze cechy tej pięknej odmiany astra. Jego ojczyzną jest wschodnia i środkowa część Ameryki Północnej.

Niezwykle ciekawa roślina dla kolekcjonerów, ale nie tylko. Pełna kontrastów, delikatna a jednocześnie wyrazista. Jej mocno rozkrzewione i łukowato przegięte purpurowe pędy oraz purpurowe liście stanowią idealne tło dla bardzo licznych, drobnych kwiatów. Kwiaty początkowo różowe w miarę rozkwitania stają się jaśniejsze. Wszystkie osadzone są na bocznych rozgałęzieniach pędów. Ale nawet poza porą kwitnienia, dzięki nietypowej kolorystyce jest bardzo dekoracyjną rośliną.

Wymagania ma podobne do innych astrów. Stanowisko słoneczne, podłoże żyzne i wilgotne. Tak jak kuzyni jest wrażliwy na mączniaka i wymaga uwagi pod tym względem. Sprawdzi się na rabacie, nadając jej lekkości i ubarwiając jesienną szarugę. Całkowicie mrozoodporny.

BA010-P11

Opis

Pokrój
krzewiasty
kępiasty
Wysokość
80-120cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
umiarkowanie wilgotne
wapienne
żyzne
Odczyn ph
zasadowy
Barwa kwiatów
biało-różowa
wielobarwne
Pora Kwitnienia
jesień
Termin kwitnienia
IX-X
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także