Aster 'Andenken am Alma Pötschke' - Aster novae-angliae

0,00 zł

Nr Kat. BA0009-P12

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Aster nowoangielski 'Andenken am Alma Pötschke'

( Aster novae-angliae )Aster nowoangielski to jeden z najważniejszych i najbardziej popularnych astrów jesiennych, zwanych potocznie marcinkami. Gości w ogrodach od wielu, wielu lat stając się kultową rośliną. 

Jak wszystkie astry jesienne, rozrasta się szybko przez podziemne kłącza ale nie jest rośliną inwazyjną. W zależności od warunków w jakich rośnie może osiągać do 180cm wysokości przez co wymaga podwiązywania. Preferuje stanowiska słoneczne, z żyznym i wilgotnym podłożem o odczynie obojętnym, zawierającym wapń. Dla prawidłowego rozwoju istotna jest przede wszystkim wilgotność podłoża, choć nieźle znosi mniej korzystne warunki. Jak większość astrów jest dość wrażliwy na mączniaka. Dlatego nie należy ich sadzić w dużym zagęszczeniu i dbać o ich dobrą kondycję. Jest jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Większość Astrów ( zwłaszcza tych średnich i wysokich ) gubi liście w dolnej części pędów, co nie wygląda zbyt estetycznie. Dobrze jest dobrać dla nich jakich niewysokie towarzystwo jako swoisty parawan. Co kilka lat kępy Astrów trzeba odmładzać. Sygnałem do tego jest opustoszały środek kępy i malejąca ilość kwiatów.

Mimo to warto mieć go w swoim ogrodzie. Różnorodność barw ożywia smutny jesienny krajobraz i jest źródłem pożywienia dla zapylaczy. Pięknie komponuje się z innymi jesiennymi roślinami, zwłaszcza trawami ozdobnymi. Ze względu ma wysokość najlepsze dla niego miejsce to drugi plan rabaty. Kwiaty nadają się do cięcia - długo utrzymują świeżość w wazonie.

Odmiana 'Andenken am Alma Pötschke' dorasta do około 150cm. To co ją wyróżnia to niezwykle jaskrawa, różowa barwa kwiatów i niezwykle obfite kwitnienie. Miododajne kwiaty przyciągają do ogrodu owady, szczególnie pszczoły i motyle, które w pośpiechu zbierają ostatnie “krople” nektaru przed nadejściem zimy. Bo Astry (obok Chryzantem) to jedne z ostatnich kwiatów jakie zdobią nasze ogrody. I to istotny powód, by nie zabrakło ich na rabatach. Ta wyrazista barwa wspaniale ożywia nieco smutny późnojesienny krajobraz, pięknie podkreśla urok wysokich traw.

BA0009-P12

Opis

Pokrój
krzewiasty
kępiasty
zadarniający
Wysokość
80-120cm
120-150cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
wapienne
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
zasadowy
Barwa kwiatów
różowa
Pora Kwitnienia
jesień
lato
Termin kwitnienia
VIII-XI
Mrozoodporność, strefa USDA
4

Zobacz także

Najczęściej Kupowane