Aster alpejski 'Dunkle Schőne' - Aster alpinus

0,00 zł

Nr Kat. BA0012-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Aster alpejski 'Dunkle Schőne'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Aster alpejski "Dunkle Schone'

( Aster alpinus )Astry alpejskie , jak sama nazwa wskazuje, to rośliny pochodzenia górskiego. Spotkać je można na terenie całej Europy, w Azji i zachodniej części Ameryki Północnej, jednak wszędzie na znacznych wysokościach.  W Polsce jest gatunkiem chronionym.

To niewielkie rośliny, których łopatkowe liście zebrane są w rozety, tuż nad powierzchnią ziemi. Latem na sztywnych, nierozgałęzionych pędach rozkwitają duże, stokrotkowe kwiaty - zazwyczaj na pędzie jest jeden kwiat, rzadko dwa lub więcej. I choć to astry - nie kwitną jesienią a latem. Nie są tak proste w uprawie jak np. aster karłowy (krzaczasty). Wymaga przede wszystkim luźnej, zdrenowanej gleby zawierającej wapń. Rosnąc w lekko kwaśnym podłożu szybko kończy swój żywot. Oprócz tego ważna jest także odpowiednia wilgotność no i duża dawka słońca. Jeśli zapewnimy mu odpowiednie warunki, odwdzięczy się bujnym i długim kwitnieniem.

Aster alpejski pięknie prezentuje się zarówno na rabacie jak i na skalniaku. Całkowicie mrozoodporny.

BA0012-P9

Opis

Pokrój
okrywowy
wzniesiony
zadarniający
Wysokość
10-30cm
30-40cm
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne
wapienne
wilgotne, mokre
żyzne
Odczyn ph
zasadowy
Barwa kwiatów
fioletowa
Pora Kwitnienia
lato
Termin kwitnienia
VI
VII
VIII
Mrozoodporność, strefa USDA
3
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także