Imperata cylindryczna 'Red Baron' - Imperata cylindrica

0,00 zł

Nr Kat. BH0691-P11

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Imperata cylindryczna 'Red Baron'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Imperata cylindryczna 'Red Baron'

(Imperata cylindrica )


     Ta barwna trawa ma kilka cech, które jedni uznają za wadę, inni zaś za zaletę. Jedną z nich jest powolny rozrost mimo, iż jest byliną kłączową. Inną cechą jest zmienność barw - wiosną i wczesnym latem liście są głównie zielone, delikatnie zaczerwienione, później czerwieniące a dopiero jesienią stają się takie, jakie zazwyczaj oglądamy na zdjęciach - intensywnie czerwone. I to pod warunkiem, że zapewnimy jej odpowiednie stanowisko - przede wszystkim słoneczne z żyzną, umiarkowanie wilgotną glebą o odczynie lekko kwaśnym. Dodatkowo miejsce powinno być zaciszne i osłonięte z uwagi na możliwość przemarzania zimą. Wskazane jest okrywanie jej, przynajmniej w tej zimniejszej części naszego kraju. Roślina dorasta do 50cm wysokości. Liście początkowo są wyprostowane, później lekko się przewieszają. Kwitnie rzadko, można powiedzieć, że u nas nie kwitnie wcale. Posadzona wśród innych roślin stanowi silny akcent kolorystyczny. Dobrze sprawdza się jako roślina zadarniająca.

Ojczyzną gatunku są Azja, Afryka, Australia oraz tereny śródziemnomorskie. Zasiedla tam zarówno brzegi rzek jak i nadmorskie piaski czy też obszary zdegradowane.

BH0691-P11

Opis

Pokrój
kępiasty
zadarniający
Wysokość
30-50cm
Stanowisko
osłonięte
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne
żyzne
Odczyn ph
lekko kwaśny
Barwa kwiatów
biała
Pora Kwitnienia
lato
Mrozoodporność, strefa USDA
6
Sadzonka w doniczce
P11

Zobacz także