Houstonia błękitna 'Milliards Variety' - Houstonia caerulea

0,00 zł

Nr Kat. BH0690-P9

Wykorzystanie rośliny ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.


Więcej zdjęć pod linkiem

Galeria - Houstonia błękitna 'Milliards Variety'Roślina w uprawie


Zdjęcia poglądowe - służą ogólnej prezentacji danej rośliny. Wszelkie prawa są zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów bez zgody autora jest zabronione.

Houstonia błękitna 'Milliards Variety'

(Houstonia caerulea)     Uroczy maluch pokrywający się w maju setkami drobnych, niczym malutkie gwiazdki niebieskimi kwiatuszkami z żółtym oczkiem. Kwitnie tak obficie, że właściwie nie widać liści - tylko niebieskie plamy. Tworzy niskie, darniowe, mniej lub bardziej wypukłe poduszki złożone z cieniutkich pędów pokrytych jajowatymi, błyszczącymi listkami. Wiosną na cienkich, wyprostowanych szypułkach rozkwitają kwiaty - pokaz trwa przez około dwa miesiące. W porze kwitnienia osiąga maksymalnie 10cm wysokości.

Lubi lekko ocienione, świetliste stanowiska z dość wilgotną, żwirowo-torfową, bezwapienną glebą. Nie jest zbyt długowieczna. Częste dzielenie i odmładzanie przedłuża jej żywotność. Warto mieć młode sadzonki z podziału,przygotowywane tak co drugi rok - na wszelki wypadek.

Ojczyzną gatunku jest Wschodnia i Środkowa część Ameryki Północnej, gdzie porasta miejsca wilgotne, bagna i świetliste lasy na kwaśnych glebach. W optymalnych warunkach zimuje bardzo dobrze.

BH0690-P9

Opis

Pokrój
kępiasty
okrywowy
zadarniający
Wysokość
do 10cm
Stanowisko
półcieniste
świetliste
Podłoże
próchnicze
umiarkowanie wilgotne
umiarkowanie zasobne
wilgotne, mokre
Odczyn ph
kwaśny
lekko kwaśny
Barwa kwiatów
niebieska
Pora Kwitnienia
lato
wiosna
Termin kwitnienia
IV-VI
Mrozoodporność, strefa USDA
4
Sadzonka w doniczce
P9

Zobacz także